KALICH A TRPĚLIVOST ALBRECHTOVA

V pátek 29. 5. budeme realizovat program KALICH A TRPĚLIVOST ALBRECHTOVA.

Zajišťuje ho pro nás agentura Tramtadadá z Brna. Půjde o příběhovou strategickou hru, která se bude odehrávat cestou z Věcova na zříceninu hradu Štarkov a potom hlavně přímo na Štarkově.

Celý příběh bude motivován historickými událostmi:

Léta páně 1440 se vévoda Albrecht rozhodl učinit průtrž řádění husitského oddílu, který se v síle 500 mužů ukryl na hradě Štarkov. Z něj podnikali odpadlí husité výpady do širokého okolí, drancovali a rabovali a žádný místní pán před jejich výpady nebyl v bezpečí. K hradu vyslal Albrecht velkou sílu ozbrojenců, aby jej dobyli a ovládli. K vojsku se přidali i mladé, čerstvě naverbované oddíly z Lísku. Zda-li se podaří silný hrad Štarkov dobýt a hejtmana odbojných kališníků zajmout, bude záviset nejen na jejich síle a odvaze, ale i na jejich schopnosti pracovat.

společně a přelstít protivníky.

Už nyní jsme v kontaktu s hlavním velitelem, který nám zaslal následující dopisAlbrecht – dopis lidu

Organizační pokyny:

podle domluvy se s dětmi sejdeme v 8,00 hodin na autobusové zastávce ve Věcově (dopravu si zajišťuje každý individuálně), ukončení bude po příjezdu autobusu asi v 16,45 hod. v Lísku.

S sebou: sportovní oblečení, dobrou obuv, pláštěnku, alespoň 2 svačiny, dostatek pití, papírové kapesníky, („oběd“ – pravděpodobně opékání párků, bude zajištěn).

Náklady na celou akci jsou hrazeny z výtěžku jarního jarmarku.

 

Zobrazit další články...